Święto Patrona Szkoły
2012-06-29
W środę 30 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej w Wiśniowej odbyła się akademia poświęcona obchodom Święta Patrona Szkoły Władysława Orkana.

To był wyjazd! Wycieczka do Zakopanego!
2012-06-29
Dnia 31 maja i 1 czerwca 2012r. klasy IVb i VIa wraz z wychowawcami: panią Moniką Wójtowicz i panią Katarzyną Ćwierz oraz opiekunem panią Celiną Kus pojechały na dwudniową wycieczkę do Zakopanego.

Z plecakiem przez Amerykę Południową
2012-06-29
We wtorek 5 czerwca 2012 r. uczniowie Gimnazjum w Wiśniowej uczestniczyli w zorganizowanym przez panią Irenę Bubulę spotkaniu z podróżnikiem, panią Krystyną Łętochą. Opowiedziała nam ona o swojej wyprawie „Z plecakiem przez Amerykę Południową”, którą odbyła w 2008 roku. Podczas tej podróży odwiedziła takie państwa jak: Peru, Boliwia, Ekwador, Wenezuela.

Czerwcowe spotkania DKK
2012-06-26
12 czerwca 2012 r. odbyły się w Bibliotece Publicznej w Wiśniowej dwa spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, w których wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wiśniowej. Spotkania prowadziły nauczycielki języka polskiego w ZPO w Wiśniowej: mgr Katarzyna Ćwierz (dla klas 5) i mgr Monika Wójtowicz (dla klas 4).

Historia z grzybami…
2012-06-22
W dniu 12 czerwca 2012 r. ZPO w Wiśniowej odwiedził pan Justyn Kołek, znany w całej Polsce grzybiarz i grzyboznawca. Jego przygoda z grzybami rozpoczęła się w dzieciństwie. Uczył się o nich od dziadka i rodziców.

Piknik Rodzinny w Glichowie
2012-06-22
W dniu 17 czerwca przy Zespole Placówek Oświatowych w Glichowie został zorganizowany Piknik Rodzinny 2012.

Uczennice z Glichowa wyróżnione
2012-06-22
W dniu 14 czerwca 2012 r. odbyła się druga edycja konkursu piosenki anglojęzycznej „ Let’s sing” w Głogoczowie. Podobnie jak w zeszłym roku, konkurs cieszył się ogromną popularnością. Uczniowie kolejny raz udowodnili, że nauka języka angielskiego może być świetną zabawą i źródłem sukcesów.

Konkurs poświęcony Januszowi Korczakowi
2012-06-22

„Nikomu nie życzę źle. Nie umiem. Nie wiem jak to się robi”

„Pozwólmy dziecku błądzić i radośnie dążyć do poprawy”

Te i inne złote myśli Janusza Korczaka umieszczali uczniowie kl. IV- VI SP w Wiśniowej w swoich pracach literacko- plastycznych, wykonywanych na konkurs poświęcony Januszowi Korczakowi.

Gminny Konkurs Ortograficzny

„Słońce świeci, deszczyk pada,
czarownica się podkrada.
Chodźcie, chodźcie prędzej, dzieci!
Z nieba złoty deszczyk leci.
Maj na ziemi! Deszcz o wiośnie
Kogo zmoczy, ten urośnie.”

„Deszcz majowy” L.Staff

Czy ten zapomniany, a jakże uroczy wiersz może inspirować kogokolwiek do nauki? Okazuje się, że może urozmaicić naukę ortografii naszych milusińskich. 17 maja w Zespole Placówek Oświatowych w Wiśniowej już po raz trzeci odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie klas drugich i trzecich ze Szkół Podstawowych Gminy Wiśniowa rywalizowali o Puchar Dyrektora ZPO w Wiśniowej.

Dzień Dziecka w Wiśniowej
2012-06-18
10 czerwca 2012 sala GOKiS w Wiśniowej rozbrzmiewała muzyką i śmiechem dzieciaków. Słychać było radosne okrzyki zdumienia i śpiew. Z zewnątrz dobiegały głosy zafascynowanych obserwatorów strażackiego pokazu i niestrudzonych rowerzystów. Wszystko to za sprawą odbywającej się w tym dniu specjalnej uroczystości.

Z Wiśniowej do TVN!
2012-06-18
Zespół Placówek Oświatowych w Wiśniowej może pochwalić się wieloma sukcesami swoich absolwentów. Ostatnio do ich grona dołączyła Weronika Humaj, odtwórczyni roli Kai Baran w popularnym serialu TVN „Julia”.

Angielskie ZŁOTKA w ZPO Kobielnik
2012-06-18
14czerwca w Głogoczowie odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej. Nasze 2 uczennice Agatka Bajer i Oliwia Twardosz swoim perfekcyjnym wykonaniem piosenki „My Bonnie” wyśpiewały I miejsce w kategorii piosenka klas 1-3. Agatka i Oliwia swoją naturalnością, urokiem oraz umiejętnością śpiewania w języku Szekspira podbiły serca nie tylko jury ale też publiczności.

Musical na Dzień Mamy
2012-06-11
W dniu 25 maja z okazji „Dnia Matki” w Szkole Podstawowej w Wiśniowej uczniowie klas I-III dla swoich mam przedstawili „Musical z tysiąca i jednej nocy”. W spektaklu wzięło udział około 100 dzieci, które pląsami, śpiewem i wierszykami chciały podziękować swoim mamom i złożyć im życzenia w ich święto. Był pięciogarbny wielbłąd, karawana, czarodziejski sezam, rozbójnicy, arabskie księżniczki, Alladyn, Shecherezada, a wszystko to w rytmach z Bliskiego i Dalekiego Wschodu, rock and rolla i popu.

Roztańczona ZPO Wiśniowa
2012-06-11
Sukcesem zespołów tanecznych z ZPO Wiśniowa zakończył się XI Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych i Gimnazjów, który odbył się 21 maja w Myślenicach. Dziewczęta zdobyły pierwsze miejsca aż w trzech kategoriach oraz jedno trzecie. W środę 29 maja w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach odbył się Koncert Laureatów przeglądu i wręczenie nagród.

2 turnieje – ten sam scenariusz
2012-06-11
Od kilku lat reprezentacje dziewcząt i chłopców UKS „Andrusy” Lipnik uczestniczą w turniejach PZPN: Turniej im. Marka Wielgusa dla dzieci z rocznika 2001 i młodszych oraz Turniej „Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku” dla dzieci z rocznika 2002 i młodszych.

Strona << 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 >>

<< >>