Piknik rodzinny w Lipniku
2012-07-09
W dniu 8 lipca 2012 r. w Lipniku odbył się organizowany po raz pierwszy Piknik Rodzinny. Organizatorami pikniku była Dyrekcja ZPO w Lipniku, Grono pedagogiczne i Rada Rodziców przy ZPO Lipnik.

Odkryj Beskid Wyspowy - Grodzisko
2012-07-09
W dniu 8 lipca odbyła piesza wycieczka w ramach „Odkryj Beskid Wyspowy”. Gospodarzami i organizatorami imprezy była Gmina Wiśniowa oraz Gmina Raciechowice. Trasa wycieczki wiodła z okolic „Diablego Kamienia” w Krzesławicach szlakiem czarnym i niebieskim na Grodzisko. Na szczycie Pan Marek Gabzdyl - Wójt Gminy Raciechowice powitał uczestników spotkania, w którym uczestniczyli m. in. pani poseł Joanna Bobowska, pan Mieczysław Kęsek- radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, pan Arkadiusz Skiba – Zastępca Wójta gminy Wiśniowa, pan Edward Zadora - Sekretarz Gminy Pcim, pan Andrzej Topa z Centrum Kultury w Dobczycach oraz pan Kazimierz Gerlach z grupą przewodników PTTK z Dobczyc. W spotkaniu uczestniczyły także grupy młodzieży z Gryfina i Chojna- partnerskich Gmin Gminy Raciechowice.

Zachowaj Trzeźwy Umysł
2012-07-03
Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” to ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

Zbiórka książek i warsztaty twórcze w bibliotece
2012-07-02
8 maja, w pierwszy dzień Tygodnia Bibliotek wystartowała czwarta edycja Majowej Zbiórki Książek, akcji organizowanej przez Różę Thun i Młodych Demokratów we współpracy z lokalnymi bibliotekami Małopolski i Świętokrzyskiego.

Impreza piłkarska
2012-07-02
23 czerwca 2012 r. UKS „Andrusy” w Lipniku zorganizował imprezę piłkarską na zakończenie sezonu 2011/2012 . W spotkaniu, które w tym roku odbyło się na obiekcie sportowym „Orlik” w Wiśniowej, wzięli udział zawodniczki i zawodnicy UKS „Andrusy” w Lipniku oraz ich rodzeństwo i rodzice.

Dzień dziecka w Glichowie
2012-07-02
Jak co roku dzień pierwszego czerwca jest wyczekiwany przez wszystkie dzieci. W tym roku na dzieci z naszej szkoły czekało wyjątkowo dużo atrakcji. Pokazy zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną z Glichowa wywarły na dzieciach ogromne wrażenie. Nie można też zapomnieć o warsztatach artystycznych przygotowanych dla dzieci przez członków Stowarzyszenia Twórców i Artystów „ Cepry” - Pana Jana Szczepanika, Panią Małgorzatę Janik i Panią Danutę Urbanik. Z chęcią podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem i z ogromnym zapałem służyli dzieciom pomocą przy wykonywaniu prac.

Konkurs Matematyczny
2012-07-02
W dniu 30 maja 2012 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Glichowie odbył się drugi etap X Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas trzecich, w którym brało udział 11 uczestników ze Szkół Podstawowych w Wiśniowej, Lipniku, Węglówce i Glichowie.

Złote Gody 2012
2012-06-29
W dniu 24 czerwca br. dziewięć par z Gminy Wiśniowa świętowało 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego. O godzinie 15-tej w intencji Jubilatów, Ksiądz Proboszcz Wacław Bednarz odprawił w Kościele Parafialnym pw. Św. Marcina w Wiśniowej, uroczystą Mszę Świętą. Po jej zakończeniu Dostojni Jubilaci przeszli wraz z rodzinami do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej.

Do woja marsz do woja….
2012-06-29
W piątek 15.06.2012 odbył się wyjazd dzieci ze świetlic środowiskowych z Wierzbanowej i Glichowa do Jednostki Wojskowej Nr 2771 Rząska koło Krakowa z okazji Święta Batalionu. Podczas wizyty na terenie jednostki można było obejrzeć sprzęt łączności i uzbrojenie będące na wyposażeniu batalionu, gdyż 5 Batalion Dowodzenia realizuje wiele skomplikowanych i odpowiedzialnych zadań między innymi w zakresie właściwego funkcjonowania polowych systemów łączności oraz stanowisk dowodzenia.

Misja specjalna
2012-06-29
We wtorek uczniowie klas I –III Szkoły Podstawowej w Wiśniowej mieli do wykonania niebezpieczną misje i jak prawdziwi komandosi musieli poradzić sobie z wieloma zadaniami, które wymagały od nich sprytu, myślenia, sprawności fizycznej oraz współpracy w zespole.

Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy
2012-06-29
W dniu 30 maja 2012r. w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Głogoczowie po raz piąty odbyły się Finały Powiatowych Zawodów I Pomocy w kategorii: szkoły podstawowe i gimnazja podczas których w kategorii gimnazjum reprezentacja ZPO Wiśniowa w składzie (Rokosz Maria, Łętocha Anna, Szymoniak Agnieszka) zajęła II miejsce. Powiatowe zawody PP przeprowadzono w dwóch etapach: etap szkolny i powiatowy. Etap szkolny odbył się w formie pisemnej.

Święto Patrona Szkoły
2012-06-29
W środę 30 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej w Wiśniowej odbyła się akademia poświęcona obchodom Święta Patrona Szkoły Władysława Orkana.

To był wyjazd! Wycieczka do Zakopanego!
2012-06-29
Dnia 31 maja i 1 czerwca 2012r. klasy IVb i VIa wraz z wychowawcami: panią Moniką Wójtowicz i panią Katarzyną Ćwierz oraz opiekunem panią Celiną Kus pojechały na dwudniową wycieczkę do Zakopanego.

Z plecakiem przez Amerykę Południową
2012-06-29
We wtorek 5 czerwca 2012 r. uczniowie Gimnazjum w Wiśniowej uczestniczyli w zorganizowanym przez panią Irenę Bubulę spotkaniu z podróżnikiem, panią Krystyną Łętochą. Opowiedziała nam ona o swojej wyprawie „Z plecakiem przez Amerykę Południową”, którą odbyła w 2008 roku. Podczas tej podróży odwiedziła takie państwa jak: Peru, Boliwia, Ekwador, Wenezuela.

Czerwcowe spotkania DKK
2012-06-26
12 czerwca 2012 r. odbyły się w Bibliotece Publicznej w Wiśniowej dwa spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, w których wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wiśniowej. Spotkania prowadziły nauczycielki języka polskiego w ZPO w Wiśniowej: mgr Katarzyna Ćwierz (dla klas 5) i mgr Monika Wójtowicz (dla klas 4).

Strona << 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 >>

<< >>