Cztery złote medale
2013-03-15
Na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w narciarstwie biegowych, które odbyły się 13 lutego w Czerwiennym reprezentacja ZPO Wiśniowa zdobyła cztery złote medale. Mistrzami województwa zostali: Mateusz Siatka (III kl. gimnazjum), Iwona Piekarz (I kl. gimnazjum), Natalia Szymoniak (V kl. SP) oraz Małgorzata Bajer (IV kl. SP).

VIII MEMORIAŁ IM. KAZIMIERZA BUBULI W WIŚNIOWEJ
2013-02-28
Około 300 narciarzy wystartowało w VIII Memoriale poświęconym Kazimierzowi Bubuli, wieloletniemu trenerowi narciarstwa biegowego LKS Wiśniowa. Zawody były również IV rzutem Małopolskiej Szkolnej Ligi SZS oraz Mistrzostwami Małopolskiego Okręgowego Związku Narciarskiego i Powiatu Myślenickiego. W zawodach, rozgrywanych stylem klasycznym, w ramach Gimnazjady chłopcy i dziewczęta (1997 – 1999) rywalizowano dystansie 3 km, natomiast uczestnicy Igrzysk Młodzieży Szkolnej (2000 i młodsi) na dystansie 2 km i 1 km.

Finał Wojewódzki Halowych Mistrzostw Małopolski Młodziczek w Piłce Nożnej - Bochnia
2013-02-27
23 lutego b.r. rozegrano w Bochni Finał Wojewódzki Halowych Mistrzostw Małopolski Młodziczek w Piłce Nożnej. W zawodach wzięło udział 6 drużyn wyłonionych drogą eliminacji, które były przeprowadzone wcześniej w Wiśniowej i w Regulicach. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym.

II Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej MDP
2013-02-27
W dniu 23.02.2013r. (sobota) w Hali Sportowej w Wiśniowej odbył się II Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w którym udział wzięły cztery jednostki OSP( Wiśniowa, Wierzbanowa, Glichów, Węglówka). Organizatorami turnieju byli: Wójt Gminy Wiśniowa, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP.

I Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków
2013-02-27
W dniu 24.02.2013r. (niedziela) w Hali Sportowej w Wiśniowej rozegrany został I Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków- rocznik 2004 i młodsi. Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej oraz LKS Grodzisko Raciechowice.

Podsumowanie projektu
2013-02-21
30 stycznia 2013 roku w bibliotece odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego - Ziemia jest naszym domem i domem wszystkich istot żyjących.

Wycieczka do obserwatorium astronomicznego
2013-02-21
Podczas ferii zimowych dnia 23 stycznia 2013 r. odbyła się wycieczka do Niepołomic i Bochni zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Janiny Czaja w Wiśniowej. Wzięli w niej udział uczniowie należący do Kółka Astronomicznego wraz z opiekunami panią dyrektor biblioteki Antoniną Obuchowicz, panią nauczycielką Elżbietą Konieczną oraz opiekunem kółka panem Marcinem Cikałą.

Young Team Mistrzem III edycji AHLPN
2013-02-20
W dniu wczorajszym (17.02.2013r.) zakończyła się III Edycja Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej, której organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej. Podczas tegorocznych rozgrywek udział wzięło aż 17 zespołów, które od 16.12.2012r. – 17.02.2013r. rywalizowały o tytuł mistrza III edycji. Mistrzem tegorocznych rozgrywek AHLPN została drużyna „Young Team”, która w dniu wczorajszym była bezkonkurencyjna.

Konkurs kolęd i pastorałek
2013-02-14
W dniu 20 grudnia 2012 r. po raz pierwszy w Oddziale Przedszkolnym w Wierzbanowej odbył się konkurs „Kolęd i pastorałek”. W konkursie udział wzięły przedszkolaki z Wiśniowej, Wierzbanowej oraz Poznachowic Dolnych. Celem konkursu było kultywowanie wśród dzieci pięknej i bogatej tradycji narodowej, jaką jest kolędowanie.

Dzień Seniora w Wiśniowej
2013-02-14
2 lutego 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej odbył się Dzień Seniora. Organizatorem spotkania, jak co roku, było Stowarzyszenie Hospicyjne „BĄDŹMY RAZEM”.

Konkurs recytatorski
2013-02-14
Szanowni Państwo! Także w tym roku udało się nam zorganizować konkurs recytatorski dla naszych przedszkolaków. Druga edycja przygotowana była z myślą szerzenia u dzieci znajomości twórczości J.Tuwima. Tak jak poprzednio w konkursie wzięły udział oddziały przedszkolne z Wierzbanowej, Poznachowic Dolnych i Wiśniowej. Konkurs miał charakter dwuetapowy. Najpierw odbyły się eliminacje wewnętrzne (w każdej placówce).Każdy uczestnik eliminacji otrzymał drobne upominki, a laureaci zostali zakwalifikowani do finału, który odbył się w 14 grudnia 2012 r. w Przedszkolu Samorządowym w Wiśniowej.

Świętujemy Dzień Babci i Dziadka
2013-02-14
Tradycyjnie, jak co roku spotkaliśmy się 5 lutego w Domu Kultury w Wiśniowej by świętować wspólnie dzień Babci i Dziadka. Licznie zgromadzeni goście ze wzruszeniem i radością oglądali swoje wnuczęta w roli gospodarzy uroczystej Akademii. Dzieci tańczyły, śpiewały, grały na instrumentach a także przedstawiły krótkie inscenizacje; Jasełka i bajkę o Szewczyku Dratewce.

Eliminacje Wojewódzkie do Halowych Mistrzostw Małopolski Młodziczek w Piłce Nożnej
2013-02-11
9 lutego b.r. na Hali Sportowej w Wiśniowej przeprowadzono Eliminacje do Halowych Mistrzostw Małopolski Młodziczek w Piłce Nożnej. W zawodach wzięło udział 6 drużyn: 2 drużyny UKS „Andrusy” Lipnik /gospodarz imprezy/, LKS „Naprzód” Sobolów, KS „Galicja” Nowy Sącz, AF „Hesed” Tarnów, UKS „Meritus” Brody.

Tomasz Garbień na Mistrzostwach Świata Juniorów w Libercu
2013-02-06
W dniach 20 - 27 stycznia 2013 roku odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowców, które tym razem zawitały do czeskiego Liberca. Konkurencje biegowe miały miejsce na wzgórzu Vesec, gdzie w 2009 roku miały miejsce Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym, tak bardzo pamiętne dla Polaków.

NO PROMIL – NO PROBLEM 2012
2013-01-14
Kampania społeczna NO PROMIL – NO PROBLEM 2012 dobiegła końca. W ramach Kampanii społecznej NO PROMIL - NO PROBLEM 2012 w ZPO Wiśniowa zorganizowano [...]

Strona << 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 >>