LKS Lubomir na samym szczycie tabeli
2012-11-19
Juniorzy LKS Lubomiru 27 października rozegrali mecz piłkarski z drużyną Topór Teczyn wygrywając 6:2. Strzelcami bramek byli Marek Stalmach (2), Piotr Dybeł (2), Kamil Latoń (1) oraz Janusz Jania (1). Wygrana potwierdza to że zajmowane przez nich I miejsce w III ligowej tabeli to nie przypadek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jesienne Powiatowe Biegi Przełajowe
2012-11-19
W dniu 27 września br. odbyły się Powiatowe Biegi przełajowe na Zarabiu w Myślenicach. Zespół Placówek Oświatowych w Wiśniowej okazał się najlepszą szkołą podczas eliminacji gminnych, a także jedną z pierwszych drużyn powiatu myślenickiego.

Wyrównywanie szans edukacyjnych
2012-11-19
Gmina Wiśniowa przystąpiła do realizacji projektu pn. „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych z Gminy Wiśniowa” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych. Projekt realizowany będzie do końca sierpnia 2013 r. i jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Glichów - Świetlica w październiku
2012-11-19
Słoneczna jesienna pogoda zachęciła uczestników zajęć świetlicowych do aktywnego spędzania czasu. Dwa spotkania odbyły się w plenerze. Na pieszych wycieczkach po okolicy zbierano szyszki i żołędzie, które posłużą jako karma dla dzikich zwierzą w okresie zimy. Na wycieczkach poznawano nazwy i gatunki grzybów oraz roślin leśnych.

„Złota” dziewczyna z Glichowa
2012-11-19
14 listopada 2012 r. został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs plastyczny „My English Teacher”. Zadaniem uczniów było wykonanie portretu nauczyciela języka angielskiego. Technika wykonania pracy była dowolna przez co uczestnicy mieli okazję udowodnić jak niezwykle kreatywni potrafią być.

Uczmy się żyć bezpiecznie!
2012-11-19
W dniu 18 października 2012 r. w Zespole Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach odbyło się uroczyste rozdanie nagród konkursu zorganizowanego przez Powiatową Komendę Policji w Myślenicach pod hasłem „ Uczymy się żyć bezpiecznie”.

Gmina Wiśniowa laureatem konkursu - Moje Euro 2012 na Orliku
2012-11-07
W sobotę 13 października 2012 roku na warszawskim Torwarze przy okazji rozgrywanego tam finału III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, zostały wręczone nagrody Ministerstwa Sportu i Turystyki laureatom ogólnopolskiego konkursu Moje Euro 2012 na Orliku. Przypomnijmy, że impreza „PIŁKARSKIE ŚWIĘTO- MINI EURO 2012” zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej w oczach komisji konkursowej spotkała się z najwyższym uznaniem i zajęła pierwsze miejsce w województwie małopolskim.

Lekcja WF-u z Cracovią w Lipniku.
2012-10-19
11 października, w czwartkowy poranek, uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Partyzantów w Lipniku wraz ze starszymi kolegami z drużyny Andrusów, uczestniczyli w zajęciach sportowych przygotowanych przez delegację Cracovii w ramach akcji „Lekcja WF-u z Cracovią”, której celem jest popularyzacja futbolu wśród najmłodszych i zachęcanie uczniów do regularnego uprawiania sportu.

Dusiołek Górski
2012-10-18
W V edycji Dusiołka Górskiego wystartowało 69 osób, z czego 65 pokonało całą liczącą prawie 30 km trasę. Cztery osoby wycofały się z trasy z powodu niegroźnych kontuzji. Zawodnicy wystartowali z Wiśniowej o 8:00 rano. Do zaliczenia było 6 punktów kontrolnych, pierwszy z nich był na Księżej Górze, kolejny na Grodzisku, Wżarach, Ostryszu, Kamienniku, Lubomirze a meta tradycyjnie w Wiśniowej.

Skazane” na II miejsce
2012-10-18
Duży sukces odniosła reprezentacja dziewcząt UKS „Andrusy” w Lipniku uczestnicząc w III Turnieju Orlika O Puchar Premiera Donalda Tuska. W Finale Małopolskim drużyna z Lipnika zajęła II miejsce w kategorii dziewcząt 2001 – 2002 – zawody odbyły się 3 października w Kamienicy k. Nowego Sącza. Wcześniej „Andruski” uczestniczyły w eliminacjach, które kolejno były realizowane w Wiśniowej, Sobolowie i Tokarni.

Gra terenowa
2012-10-18
W piątek 5 października 2012 r. odbył się finał gry terenowej, której autorami i wykonawcami byli uczniowie III klasy gimnazjum z ZPO w Lipniku. Gra terenowa była ostatnią częścią projektu interdyscyplinarnego "Jesteśmy wyjątkowi" współfinansowanego przez fundację Banku BZ WBK w ramach programu "Bank Ambitnej Młodzieży".

Przygotowani do niesienia pomocy
2012-10-11
MANEWRY. Druhowie z jedenastu jednostek OSP działających na terenie powiatu myślenickiego wykazali się wysokim poziomem wyszkolenia w zakresie ratownictwa medycznego podczas ćwiczeń, które odbyły się w Wiśniowej.

Dyplom i słoik dżemu wiśniowego na mecie „Dusiołka"
2012-10-11
WIŚNIOWA. W sobotę odbędzie się piąta edycja "Dusiołka Górskiego". To impreza promująca aktywność fizyczną i piękno okolicznego krajobrazu. .

Po co biblioteka?
2012-10-03
Z bibliotek publicznych korzysta jedna trzecia mieszkańców małych miejscowości – wynika z raportu „Po co Polakom biblioteki?”. Raport przygotowano po trzech latach realizacji Programu Rozwoju Bibliotek, w którym uczestniczy ponad 3300 placówek z całej Polski – również nasza Biblioteka Publiczna im. Janiny Czaja.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych
2012-10-03
W Polsce mamy około 15 procent osób w podeszłym wieku i grupa ta stale się powiększa. 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. To szczególny dzień i dlatego w naszej gminie odbyło się kilka spotkań i wydarzeń kulturalnych, jako że pragniemy pokazać naszym seniorom, jak bardzo są dla nas ważni.

Strona << 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 >>

<< >>