Zespół Popcorn z Gimnazjum w Wiśniowej wyróżniony za najlepszą choreografię
2013-01-03
W Gnojniku został zorganizowany finał wojewódzki Gimnazjady Zespołów Cheerleaders Rytm – Muzyka – Taniec. Zespół Popcorn z Gimnazjum w Wiśniowej, który w połowie listopada wygrał zawody powiatowe, zdobył brązowy medal i został wyróżniony przez jury za najlepszą choreografię. Zespół tworzą: Daria Siatka, Iwona Polak, Klaudia Kowal, Patrycja Antolec, Renata Romańska, Eryka Rokosza, Weronika Kowalczyk, Gabrysia Bajer, Sylwester Pazdur, Natalia Muta, Kamila Lenart, Angelika Żądło, Kamila Kus, Klaudia Kus. Opiekunem drużyny jest nauczycielka WF Anna Bubula.

Tekst: ADOM

I Turniej Szachowy w ZPO Wiśniowa
2012-12-17
W czwartek 13 grudnia zorganizowano w ZPO Wiśniowa I Turniej Szachowy dla uczniów klas I -VI. Wystartowało 14 uczniów (10 chłopców i 4 dziewczęta). Turniej był rozgrywany systemem do dwóch porażek.

Drugie miejsce UKS „Orliki” Wiśniowa
2012-12-17
We wtorek 4,grudnia odbył się XI Turniej Mikołajkowy w Raciechowicach organizowany przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Zespół ze Szkoły Podstawowej z Wiśniowej zdobył II miejsce pokonując zespoły z Raciechowic i Lipnika.

IV Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego
2012-12-14
W dniu 8.12.2012 r. w Hali Sportowej w Wiśniowej odbył się IV Mikołajowy Turniej Tenisa Stołowego, którego celem była popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w Naszej Gminie, wyłonienie najlepszych tenisistów amatorów w poszczególnych kategoriach wiekowych, a także przeciwdziałanie agresji poprzez rywalizację sportową zgodnie z zasadami \"fair play\".

O środkach masowego przekazu najwięcej wiedział Roman Konieczny i wygrał konkurs
2012-12-13
Powiat: To jeszcze nie znawcy mediów, ale kandydaci na takowych na pewno. Są nimi laureaci IX Konkursu Wiedzy o Środkach Masowego Przekazu, który odbył się w Bibliotece Pedagogicznej w Myślenicach.

Wiślackie Mikołajki przy Reymonta
2012-12-10
W dniu 01.12.2012r. dzieci i młodzież gimnazjalna z terenu naszej gminy wraz z opiekunami wzięli udział w meczu T-Mobile Ekstraklasa pomiędzy drużynami: Wisła Kraków – Górnik Zabrze, który odbył się na stadionie przy ul. Reymonta w Krakowie .

I Mikołajkowy Turniej dla najmłodszych w halowej piłce nożnej
2012-12-03
W dniu 02.12.2012r w Hali Sportowej w Wiśniowej odbył się I Mikołajkowy Turniej Dla Najmłodszych w Halowej Piłce Nożnej, w którym udział wzięło 11 zespołów. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii (rocznik 2001-2003) zwyciężyła drużyna „Żaczki Wiśniowa I”, która po emocjonujących rzutach karnych zwyciężyła 2-1 z zespołem „Grodzisko Raciechowice” w regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Podsumowanie projektu – Ocalić od zapomnienia
2012-12-03
4x3 - prosta sprawa! Projekt: ,,Ocalić od zapomnienia\" był realizowany w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Janiny Czaja od września do 26 listopada 2012 roku.

Brązowy medal dla Gimnazjum Wiśniowa
2012-12-03
W piątek 30 listopada w Gnojniku odbył się finał wojewódzki współzawodnictwa zespołów cheerleaders. Zespół \

Ślubowanie klas I
2012-12-03
Dnia 25 października 2012 roku odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. W uroczystości wzięły udział „pierwszaki”, ich wychowawczynie (pani Barbara Radziwińska i pani Józefa Bednarczyk), uczniowie klas II-III, pan dyrektor Krzysztof Głowacki, pan Tomasz Lichoń – opiekun Samorządu Uczniowskiego SP, rodzice, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego (Patrycja Żądło, Konrad Pilch), a także przedszkolaki.

Straszydła w Wiśniowej
2012-12-03
31 października 2012 r. w ZPO w Wiśniowej obchodzono „Straszydła 2012”, święto Halloween. Pomysłodawcą imprezy był samorząd szkoły podstawowej. Brali w niej udział wszyscy uczniowie zespołu. Zabawa rozpoczęła się o godz. 10.00.

Dzień Czystego Powietrza
2012-11-23
Po raz kolejny uczniowie ZPO w Kobielniku włączyli się do ogólnopolskich działań na rzecz ochrony środowiska. Tym razem przygotowali akcję ekologiczną pod hasłem „Kochasz dzieci nie pal śmieci” z okazji przypadającego 14 listopada Dnia Czystego Powietrza.

I Jesienny Turniej Orlika w piłce nożnej
2012-11-23
W dniach 17.11.2012 – 18.11.2012 na Kompleksie Boisk Sportowych – Orlik 2012 został rozegrany I Jesienny Turniej Orlika w Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej w którym udział wzięło 16 zespołów z terenu naszej gminy. Turniej miał charakter sportowo – profilaktyczny. Oprócz sportowej rywalizacji głównym celem tej imprezy było promowanie zdrowego stylu życia z dala od nałogów. Forma tych zawodów ukazała sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego uczniom szkół podstawowych, gimnazjów, a także osobom dorosłym. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki spotkań.

Wyjazdowa „Lekcja W-Fu z Cracovią”
2012-11-22
Podczas odbywającej się 11.10.2012 w Zespole Placówek Oświatowych w Lipniku akcji pt. "Lekcja W-Fu z Cracovią" cała szkoła została zaproszona przez zespół i zarząd MKS Cracovia na mecz przyjaźni MKS Cracovia - MKS Sandecja Nowy Sącz.

Trzeźwa Małopolska No promil - No problem
2012-11-22
20 listopada 2012 w godzinach przedpołudniowych młodzież z Zespołu Palcówek Oświatowych w Wiśniowej oraz z Zespołu Palcówek Oświatowych w Lipniku wzięła już po raz drugi udział w Kampanii „Trzeźwa Małopolska No promil - No problem” wychodząc wraz z opiekunami i asyście Policji na drogi publiczne by głośno powiedzieć „NIE” pijanym kierowcom na polskich drogach.

Strona << 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 >>

<< >>