Spotkanie ze sztuką na Dzień Dziecka.
2013-06-03
Dzień Dziecka to znakomita okazja do otwarcia wystawy twórczości dziecięcej. Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej zaprasza do czytelni, gdzie 1 czerwca o godzinie 10tej odbyło się ciekawe spotkanie ze sztuką.

V Europejski tydzień sportu dla wszystkich
2013-05-22
XIX Sportowy turniej miast i gmin 2013

Wolność.Naród.Ojczyzna
2013-05-13
30 kwietnia w ZPO w Lipniku odbyła się uroczysta akademia poświęcona 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

11 maja 2013r. - Dzień Otwartych Drzwi w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dla dzieci niewidomych i słabowidzących w Rabce Zdroju
2013-05-06

Szkoła na szóstkę!
2013-05-06
Szkoła na szóstkę! - dodatkowa oferta edukacyjna dla uczniów gimnazjów w Gminie Wiśniowa

Spektakl w Szczyrzycu pt. "Karol Wojtyła BRAT NASZEGO BOGA".
2013-04-26
Dnia 28 kwietnia br. o godzinie 18:00 w Gościńcu św. Benedykta (sala koncertowa) na terenie Opactwa Ojców Cystersów w Szczyrzycu odbędzie się spektakl pt. "Karol Wojtyła BRAT NASZEGO BOGA".

MATEMATYKA – KRÓLOWA NAUK
2013-04-15
Od 2006 roku tradycyjnie już uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wł. Orkana w Wiśniowej biorą udział w dwuetapowym konkursie dla uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych województwa małopolskiego „Krakowska Matematyka” i jak co roku cieszymy się z finalistów etapu wojewódzkiego tego konkursu. Tegoroczny temat to: „Matematyka i inne nauki w Krakowie”. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki, w którym od lat działa pani mgr Urszula Kucała z Lipnika.

MUUVIT-RUSZAJ SIĘ I ODKRYWAJ ŚWIAT!!!
2013-04-11
W roku 2011 Biblioteka Publiczna Gminy Wiśniowa im. Janiny Czaja przystąpiła do Programu Rozwoju Bibliotek. Program ten to ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego celem jest wzmocnienie potencjału bibliotek publicznych znajdujących się na wsiach i w małych miastach. Dzięki programowi biblioteka mogła przystąpić do projektu: Muuvit - RUSZAJ SIĘ I ODKRYWAJ ŚWIAT.

W poszukiwaniu upragnionej wiosny
2013-04-11
Z racji problemów ze swym przybyciem, jakie ostatnim czasem ma Wiosna do naszej okolicy, wychowankowie Świetlicy Środowiskowej z Wierzbanowej postanowili wziąć sprawy we własne ręce.

Tętniąca życiem biblioteka w Lipniku
2013-04-11
Dzięki uczestnictwu w Programie Rozwoju Bibliotek nasza biblioteka ma możliwość realizacji wraz z organizacjami pozarządowymi nowych pomysłów na wspólne działania. Jednym z takich działań była tygodniowa wizyta w dniach od 11-16 marca 2013 r. „Latających animatorów” i „Latających socjologów” z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Demeter i Kora na deskach szkolnej sceny
2013-03-15
Zainteresowanie teatrem można rozwijać na wiele sposobów. Jednym z nich jest angażowanie uczniów do występów na deskach szkolnej sceny. Klasa 5b Szkoły Podstawowej w Wiśniowej już po raz kolejny przygotowała spektakl pod kierunkiem polonistki Moniki Wójtowicz.

Cztery złote medale
2013-03-15
Na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w narciarstwie biegowych, które odbyły się 13 lutego w Czerwiennym reprezentacja ZPO Wiśniowa zdobyła cztery złote medale. Mistrzami województwa zostali: Mateusz Siatka (III kl. gimnazjum), Iwona Piekarz (I kl. gimnazjum), Natalia Szymoniak (V kl. SP) oraz Małgorzata Bajer (IV kl. SP).

VIII MEMORIAŁ IM. KAZIMIERZA BUBULI W WIŚNIOWEJ
2013-02-28
Około 300 narciarzy wystartowało w VIII Memoriale poświęconym Kazimierzowi Bubuli, wieloletniemu trenerowi narciarstwa biegowego LKS Wiśniowa. Zawody były również IV rzutem Małopolskiej Szkolnej Ligi SZS oraz Mistrzostwami Małopolskiego Okręgowego Związku Narciarskiego i Powiatu Myślenickiego. W zawodach, rozgrywanych stylem klasycznym, w ramach Gimnazjady chłopcy i dziewczęta (1997 – 1999) rywalizowano dystansie 3 km, natomiast uczestnicy Igrzysk Młodzieży Szkolnej (2000 i młodsi) na dystansie 2 km i 1 km.

Finał Wojewódzki Halowych Mistrzostw Małopolski Młodziczek w Piłce Nożnej - Bochnia
2013-02-27
23 lutego b.r. rozegrano w Bochni Finał Wojewódzki Halowych Mistrzostw Małopolski Młodziczek w Piłce Nożnej. W zawodach wzięło udział 6 drużyn wyłonionych drogą eliminacji, które były przeprowadzone wcześniej w Wiśniowej i w Regulicach. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym.

II Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej MDP
2013-02-27
W dniu 23.02.2013r. (sobota) w Hali Sportowej w Wiśniowej odbył się II Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w którym udział wzięły cztery jednostki OSP( Wiśniowa, Wierzbanowa, Glichów, Węglówka). Organizatorami turnieju byli: Wójt Gminy Wiśniowa, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP.

Strona << 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 >>

<< >>